Minulý víkend se zúčastnil Adam Švaňhal v rámci reprezentačních barev ČR Multiutkání mladších juniorů, které se uskutečnilo v srbském Bělehradě.
Minulý víkend se zúčastnil Adam Švaňhal v rámci reprezentačních barev ČR Multiutkání mladších juniorů, které se uskutečnilo v srbském Bělehradě.
První dubnový den se nesl v znamení plaveckých závodů v nedalekém Prostějove. Na jedenáctém ročníku závodů „O mokrého Emana“ naše modrobílé barvy Komety reprezentovalo 18 plavců. Plavci ročníku narození 2011 - 2014 na závodech v Prostějově zúročili hodiny tréninků a ukázali obrovské nasazení.
Uplynulou neděli 2. dubna 2023 hostil vnitřní 50-timetrový bazén v pražském Podolí tradiční Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání na 5 kilometrů. Mezi startujícími nechyběli Komeťaci, kterých se v pražském Podolí představilo hned dvanáct. Kromě mistrovských titulů v bazénovém závodě na 5 km se plavalo také o limity na letní vrcholné soutěže (MS, MEJ).
První dubnový den (1. 4. 2023) byl pro mladé plavce Komety Brno ve znamení závodů DRoP Cup Jihomoravského kraje. V bazénu TJ Tesly Brno závodilo celkem 34 našich žáků a Komeťáci tak tvořili čtvrtinu všech plavců.
V sobotu 25. března 2023 se uskutečnil tradiční Jarní městský přebor žactva pro ročníky narození 2011 - 2016 a to na pětadvacetimetrovém bazénu TJ Tesla na Lesné.
V sobotu 25. března 2023 se uskutečnila tradiční závod Velká cena Olomouce v plavání, kam se vydala i naše velmi početná výprava Komeťáků (45 plavců).
Naši nejmladší závodní plavci mají za sebou vydařený závodní víkend. Kromě sobotního městského přeboru v Brně na Lesné, kde startovala většina plavců, si někteří naordinovali i závodní neděli a plavali ještě v Boskovicích na Jarní ceně města Boskovice.
Finále Mistrovství České republiky družstev 2023, které se konalo 18. - 19. března v Pardubicích dopadlo pro náš plavecký klub skvěle. V první lize jsme měli mužský i ženský A tým a ve druhé lize pak startoval mužský B tým.
V sobotu 11. března 2023 se v Přerově na místním 50m plaveckém bazénu uskutečnil již druhý ročník závodů Přerovský zubřík.
V sobotu 4. března se uskutečnilo v Bratislavě Mistrovství Slovenska na 5 kilometrů. V padesátimetrovém bazénu se představila v rámci tréninku i dvojice našich reprezentantů v dálkovém plavání Matěj Kozubek a Alena Benešová.