Slavnostní setkání ředitele ZŠ Arménská s úspěšnými plavci

V úterý 20. června 2023 se uskutečnilo slavnostní setkání ředitele ZŠ Arménská Mgr. Petra Holánka s úspěšnými plavci Základní školy Arménská, kde má náš klub vybudovanou základnu plaveckých tříd (5. - 9. sportovní třídy). V přítomnosti předsedy klubu Jiřího Vlčka a trenérů sportovních tříd Tomáše Doubravy a Josefa Horkého (na přípravě se podílí i další trenér Jakub Říha) odměnil všechny nominované plavce pan ředitel drobným dárky.

Velice si vážíme spolupráce a podmínek, které našim plavcům ZŠ Arménská poskytuje a to nejen v podobě školního bazénu, který je momentálně plně vytížen v důsledku rekonstrukce Lužánek, ale i v rámci spojení studia a sportovní přípravy. web: www.zsarmenska.cz

Přehled úspěchů shrnuté ve školním časopisu:

Celkem 20 plavců ze Základní školy Arménská se nominovalo na své vrcholné soutěže letní sezóny – Pohár Moravy jedenáctiletého žactva a Mistrovství dvanáctiletého, třináctiletého a čtrnáctiletého žactva. Na Poháru jedenáctiletých v Havířově se nominovali dva naši plavci z 5. A Marek Vrážel a Vojta Poláček, který vybojoval 1 bronz.

Na MČR dvanáctiletých, které se konalo v Mladé Boleslavi byl nejúspěšnějším plavcem Albert Hynek, který se umístil celkem šestkrát na stupni vítězů. Ozdobil naši výpravu 1x bronzem, 2x stříbrem a 3x zlatem. Velmi úspěšní byli také borci ve štafetových závodech, když čtyřikrát zvítězili. I ostatní plavci ze 6. B se ale na závodech neztratili a přispěli pěknými osobními rekordy a krásnými umístěními.

Z MČR třináctiletých a čtrnáctiletých konaného v Plzni se o 7 medailí zasloužili Adam Řiháček, Oliver Hynek z 8. B. Na této akci také excelovala Ema Zatloukalová ze 7. B, která vybojovala 5 medailí.

Je třeba také nezapomenout na Mistrovství ČR juniorů, které se konalo již v dřívějším termínu v Liberci, a i tam naši plavci mohli slavit medailová umístění. Valerie Vlková vyplavala 2 bronzové medaile a Adam Rak bral také 1 bronz, oba z 9. B. V závodech štafet se Komeťáci umístili celkem sedmkrát a přivezli tak 7 medailí.

Dohromady tedy naši plavci vyplavali na vrcholných akcích letní sezóny 28 medailí - z toho 6 bronzových, 10 stříbrných a 16 zlatých, za což jim patří velký dík a také gratulace.