Vodní pólo

31_20230814_111840.jpg

Počátky vodního póla v Brně lze datovat do r. 1919, kdy byl v Brně založen ČVK – Český veslařský klub. Pólo v něm žilo v symbióze se závodním plaváním jako jistý druh třešničky na dortu – ze začátku velmi skromně. První zápasový mítink byl uspořádán v r. 1922.

ČVK v r. 1927 nahradil vysokoškolský plavecký klub VŠ Brno, který byl propagátorem této hry. Návazně vznikaly kluby KVS Brno, český ČPK Brno, německý SV Aegier a židovský Bar Kochba. Bylo téměř pravidlem, že plavci těchto klubů byli zároveň hráči vodního póla.

Hlavním stánkem brněnského plavání a póla se staly rekonstruované lázně Zábrdovice, dílo B. Fuchse, dnes pod památkovou ochranou.

Dnešní klub Kometa Brno vodní pólo má hlavní stánek Městský plavecký stadion Lužánky na ulici Sportovní 486/4, Brno, kde trénují muži a dorostenci a hrají všechny kategorie včetně mladších a starších žáků.

Starší žáci, mladší žáci a přípravka mají svoje tréninky v Aquaparku Kohoutovice na ulici Chalabalova 946/2a, kde je hlavní náborové centrum pro děvčata i chlapce, zajímající se o kolektivní míčový sport.

Usilovná a poctivá práce našich hráčů a trenérů jejímž výsledkem jsou reprezentanti ČR jak v mužské kategorii, kde nás úspěšně reprezentují Ing. Petr Holeš, Ing. Michael Bohm a Ing. Václav Šulc, tak i v juniorských kategoriích.

Vodní pólo je sport vhodný pro chlapce i děvčata. tréninky nejsou nudným stereotypem – jde o všestrannou obratnost ve vodě, přehled nad její hladinou a práce s míčem. Tento sport ve vodě umožňuje u mládeže dobrý rozvoj dýchacího ústrojí a cévního systému bez škodlivého zatížení kostry a kloubů.

Klub Kometa Brno vodní pólo děkuje svým sponzorům, Jihomoravskému kraji a městu Brno za podporu krásného a zdravého sportu.

Další obsah