Zimní MČR v dálkovém plavání 2024

Uplynulou neděli 7. dubna 2024 hostil vnitřní 50-timetrový bazén v pražském Podolí tradiční Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání na 5 kilometrů. Mezi startujícími nechyběli Komeťaci, kterých se v pražském Podolí představilo hned dvanáct. Kromě mistrovských titulů v bazénovém závodě na 5 km se plavalo také o limity na letní vrcholné soutěže (MS, MEJ).

Bohužel na startu se kvůli nemoci nemohli postavit Matěj Kozubek a ani Alena Benešová. Tyto dvě opory, ale v Praze nahradili jiní plavci Komety. Především Lucie Netrefová, která získala zlato v mladších dorostenkách, stříbro v ženské kategorii a k tomu splnila limity na juniorské Mistrovství Evropy a Mistrovství světa juniorů.
Na stupních vítězů byla i Radka Mašková, která byla třetí v kategorii open a zvítězila v kategorii starších dorostenek. Adam Rak zvítězil v mladším dorostu a Jan Švanda stříbrný v kategorii starších žáků.