Velká cena Trutnova 2023

Tradičně početná skupiny plavců Komety Brno zavítala na 39. ročník Velké ceny Trutnova. V nově zrekonstruovaném bazénu byla k vidění řada parádních výkonů.

Tradičním vrcholem závodů je J. Č. Matějíčka na 200 metrů volný způsob. Do mužského finále se podařilo nominovat Martinovi Molišovi, který doplaval na 5. místě a Tondovi Navrkalovi, který dohmátl 8. místě. V ženském finále jsme měli také dvojnásobné zastoupení a to zásluhou Radky Maškové a Lucie Jahnové. Radka Mašková doplavala těsně na 4. místě a Lucka obsadila 7. místo. Sobotní program vrcholil tradičně štafetovým závodem na 4x50 metrů volný způsob.

Pro vítezství v mužské kategorii doplavali naši borci po fantastickém finiši Ondřeje Ščudli, těsně před štafetou z Pardubic.

V ženské kategorii naše štafeta doplavala na stříbrné pozici za vítěznou polskou štafetou z Juvenie Wroclaw. V nedělním hlavním závodě na 200 metrů polohový závod, změnil zápis do historických tabulek Oliver Hynek. Svým výkonem přepsal rekord závodu ve své kategorii o téměř dvě sekundy.

V celkovém hodnocení klubů Kometa Brno obsadila 2. místo za vítězným týmem Juvenia Wroclaw. Celkem naši plavci získali napříč kategoriemi 31 cenných kovů - 7x zlato, 10x stříbro a 14x bronz.

Velké poděkovaná patří organizátorům, dále všem plavcům za parádní výkony a ještě lepší atmosféru.