Velká cena Olomouce 2024

V sobotu 16. března 2024 se naši plavci vypravili závodit na Hanou do Olomouce, kde se na zdejším padesáti metrové bazénu konala Velká cena Olomouce 2024.

Tohoto pro nás tradičního závodu se zúčastnilo 54 plavců Komety, kteří si odvezli spoustu pěkných výkonů a naši nejmladší účastníci sbírali zkušenosti na dlouhém bazénu.
V hlavním závodě na 200 metrů polohový závod zvítězil náš David Ludvík, který ovládl s přehledem odpolední finále, kde mu zdatně sekundoval třetím místě Adam Švaňhal. Mezi ženami ve stejném hlavním závodě byla nejlepší z našich plavkyň čtvrtá Viktorie Černá.
Celkem naši plavci vyplavali v konkurenci ostatních klubů 24 cenných kovů - 6x zlato, 9x stříbro a 9x bronz. Na medailových pozicích v open kategorii doplavali tito plavci Komety Brno: Zábojník, Ludvík, Míček, Hynek O., Hána, Matoušek, Rak, Ulmann, Švarc, Švaňhal, Surová, Říhová, Černá.
V rámci Velké ceny Olomouce se vyhlašovala i nejlepší TOP 5 v rámci součtů dvou výkonů a mezi muži náš klub měl jasnou dominanci, když triumfoval Matěj Zábojník, třetí byla David Ludvík, čtvrtý Radim Švarc a pátý Martin Míček. Podobnou dominanci náš klub předvedl i v bodovací soutěži klubů, kde jsme jasně zvítězili a odvážíme si další pohár do Brna.
Všem našim plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme hodně štěstí v dalším plaveckém počínání a držíme pěsti týmům na Finále MČR družstev v Českých Budějovicích.