163_20240527_171550.jpg

Velká cena Kuřimi 2024

V polovině května jsme se zúčastnili 31. ročníku Velké ceny města Kuřim, v letošním roce pro plavce ročníku narození 2014 – 2017. V průběhu sobotního dopoledne se představilo celkem 24 plavců našeho klubu.

Z Kuřimi jsme si nakonec odvezli celkem 34 umístění na stupních vítězů (16x zlato, 11x stříbro a 7x bronz) v individuálních disciplínách.

Dařilo se nám i ve štafetových disciplínách. Jednalo se o štafetu žáků a žaček na 2x50 metrů + 2x25 metrů volný způsob. V případě žáků zvítězila štafeta Kometa Brno A (Číp, Veverka Jan, Veverka Jakub a Vágner). Stříbrnou pozici vyplavala štafeta Kometa Brno B (Jašek, Bělohradský, Zelený a Raška). Ve štafetě žaček zvítězila štafeta ve složení Brychtová, Janoušková, Pejchalová a Hodainová. Ve štafetě 4x50 metrů polohový zívod s trenérem jsme získali stříbrnou pozici zásluhou štafety ve složení Matocha, Poustecká, Čížková a Šrolerová.

V případě hlavní disciplíny závodu v podobě 50 metrů prsa si naši dva plavci vyplavali i pohár. Jednalo se o plavkyni Lindu Brychtovou a plavce Darka Čípa.

Mezi nejúspěšnější plavce závodů patřili Tomáš Bělohradský, Linda Brychtová, Darek Číp, Jakub a Jan Veverkovi.

Kromě medailových umístění si plavci vyplavali i velké množství osobních rekordů. Gratulujeme a děkujeme všem za vzornou reprezentaci klubu.