Semifinále MČR družstev 2024

Uplynulý víkend (24. - 25. února 2024) byl ve znamení dalšího kola Mistrovství ČR družstev. Naše tři týmy, které si v lednovém kole vybojovali postup do další fáze, se představili v semifinálovém kole v Pardubicích. Jako již tradičně se semifinále plavalo na dlouhém bazénu. Letos byla tzv. moravská skupina výrazně silnější než tzv. česká skupina, která ve stejném termínu závodila v Praze na podolské padesátce. Naše A družstva mužů a žen dokázala postoupit do finálového kola do I. ligy, které se uskuteční za měsíc v březnovém termínu v Českých Budějovicích.

Mužský A tým s přehledem ovládl díky 18 667 bodům moravské kolo před Pardubicemi a celkově i se započtením výsledků z české části postupuje z 1. místa.

Ženský A tým sice postup vyplaval ze 4. místa v moravské části (za Ostravou, Pardubicemi, Olomoucí) do finále první ligy, ale celkově si vyplaval 3. místo díky součtu bodů 17 179 bodů.

Mužský tým B si vyplaval 15 367 bodů a tímto postupuje do finále II. ligy MČR družstev a ve vyrovnané druhé lize postupuje na 4. pozici.

Gratulujeme za reprezentaci klubu všem i novým tvářím v týmu a děkujeme také za předvedené výkony, i když to nebylo lehké vzhledem k prvním závodům na dlouhém bazénu a velká část přijela na semifinále přímo ze soustředění.