Muži jsou mistři ČR v beachpolu

Již počtvrté v řadě se tak stávají vítězi již tradičního mistrovství, letos pořádaného na koupališti v Děčíně svazem svazu.

Byť se Kometě podařil titul obhájit, cesta k němu rozhodně nebyla jednoduchá.  V základní skupině hned v úvodním utkání narazila na dobře připravenou SK Slavii Praha, která dokázala postupnou prací ve vyčerpávajících soubojích nad Kometou Brno zvítězit  a do nedělních rozřazovacích zápasů nastupovat z první pozice ve skupině B.

Neděle však byla plná zvratů!  Hned v úvodním utkání proti nejlépe umístěnému týmu UKVP Stepp Praha z druhé skupiny A. V divácky velmi atraktivním zápase měl soupeř v první půli utkání převahu se stavem 7:9 v poločase.  Hráči Komety Brno však dokázali ve 3. čtvrtině nástupem z dobré obrany soupeře dotáhnout a převzít iniciativu.  Velmi vyrovnané a napínavé utkání se vždy s jednobodovým rozdílem dostalo až do vyrovnaného skóre 14:14 s poslední minutou zápasu.  V závěru s posledním útokem ještě soupeř po time-outu plaval s brankářem do přesilové hry s cílem urvat pro sebe vítězství.  To se jim však nepodařilo a utkání rozhodl až penaltový rozstřel, kde Kometa Brno dokázala velkou zásluhou brankáře Maxima Búryho zvítězit.

Po polední do boje o 1. místo turnaje Kometa Brno nastoupila proti pořadatelskému týmu SK Děčín, který taktéž dokázal v rozřazovacím utkání postoupit přes SK Slávia Praha. V úvodu soupeř do utkání vkročil lépe a ujal se během první čtvrtiny vedení 2:4. Kometa Brno však nezaspala a v druhé čtvrtině nasázela do děčínské branky 8 gólů! Během třetí čtvrtiny ještě dokázali rozdíl navýšit a s pohodlným náskokem zápas kontrolovat až do finálního hvizdu za stavu 16:7.