Mistrovství ČR v dálkovém plavání 5,20 km a štafety 2023

První zářijový víkend (2. - 4. září 2023) se uskutečnilo na veslařském kanálu v Račicích Mistrovství ČR v dálkovém plavání na 5 km a 20 km, Mistrovství ČR štafet. Tento závod byl také plaván jako další kolo Českého poháru v dálkovém plavání.

Naši Komeťáci si vedli velmi dobře ve velice nabitém startovním poli, když kromě medailových pozic získali i kvalitní umístnění v rámci TOP 8. Nejúspěšnějším z našich byl jednoznačně olympionik Matěj Kozubek.

V rámci prvního závodu MČR na 5 km naši plavci získali tyto cenné kovy:
1. místo Matěj Kozubek (open kategorie)
3. místo Michal Raus (kategorie st. žáci)
1. místo Adam Řiháček (kategorie kadeti 2009)
2. místo Adam Rak (kategorie ml. dorost)
3. místo Vít Ingeduld (kategorie masters)
1. místo Lucie Netrefová (kategorie kadetky)
2. místo Hana Netrefová (kategorie masters)

Druhý závod MČR se konal ve štafetách 4x1,25km, kde jasně zvítězilo kvarteto Komety Brno A (Netrefová, Zubalíková, Kozubek, Ludvík). Další naše štafety obsadily 8. místo Kometa B (Netrefová, Hasilová, Rak, Ingeduld), Kometa C (Mašková, Křepelková, Reka, Řiháček), Kometa D (Švandová, Mašková, Švanda, Raus).

Matěj Kozubek ovládl dominantním výkonem nedělní závod MČR na 20 km.