173_20240626_144115.jpg

Mistrovství ČR v dálkovém plavání 10 km 2024

O tomto víkendu (22. - 23. června 2024) se na Sečské přehradě uskutečnilo další kolo Českého poháru v dálkovém plavání, které mělo na programu i Mistrovství ČR na olympijské distanci 10 kilometrů. Na startu nechyběla ani početná výprava Komety Brno.

Matěj Kozubek si na této trati připsal dominantním výkonem již sedmý titul a David Ludvík si odskočil z bazénu a kvalitním výkonem doplaval na druhém místě mezi muži. Marek Matoušek dohmátl na sedmém místě.

Mezi ženami byl souboj o medaile těsnější, kdy si pro třetí místo doplavala Lucie Netrefová s malou několika vteřinovou ztrátou na vítězku. Největší česká na naděje na nadcházejícím Mistrovství Evropy juniorů ve Vídni si tak v první sezóně v kategorii dospělých připsala po stříbru na MČR v Podolí další domácí medailový úspěch.

Medaile se rozdaly také v dorosteneckých kategoriích. Mezi staršími dorostenkami si pro bronz doplavala Radka Mašková (celkově 9.místo v ženách). V mladších dorostenkách zvítězila Lucie Netrefová, devátou pozici vyplavala v této kategorii Soňa Zaviačičová. Jan Klobása v mladším dorostu dohmátl na pátém místě, Nikola Švandová v kadetkách obsadila 6. místo.

Kromě mistrovského závodu se uskutečnily i další závody v rámci ČP:

3 km - 2. Oliver Hynek, 3. Šimon Winter, 6.Šimon Maloch kadeti, 3. Hana Netrefová, 11. Rozálie Kadlecová ženy, 10. Natálie Křepelková, 12. Julie Lysoňková kadetky, 19. Martin Dufek muži, 1. Jan Švanda starší žáci

1 km - 1. Jakub Dufek st. žáci

5 km - 1. Matěj Kozubek, 4. Jan Klobása muži, 6. Oliver Hynek, 7. Šimon Winter kadeti, 8. Natálie Křepelková, 11. Julie Lysoňková, 13. Nikola Švandová kadetky

Gratulujeme všem za předvedené výkony a za reprezentaci klubu.