174_20240627_111333.jpg

Letní pohár Moravy 2024 desetiletí

V sobotu 22. června 2024 se v Kopřivnici konal Letní pohár ČR desetiletých - Morava (ročník narození 2014). Vzhledem k tomuto vrcholu vycestovala výprava Komety do Kopřivnice již v pátek, aby byl využit čas na regeneraci a načerpání energie na sobotní výkony. Výprava, která byla složena z celkových 9 plavců Komety, byla ubytována v penzionu nedaleko bazénu.

Na Letním poháru v Kopřivnici, kde startovali nejlepší desetiletí plavci z celé Moravy, se našim plavcům v modrém dařilo. Naši Komeťáci si vyplavali mnoho medailí, včetně těch nejcennějších zlatých. Za zmínku stojí výkony Jana Veverky, který se umístnil na prvním místě ve všech disciplínách, ve kterých startoval na Letním poháru. Nemůžeme opomenout ani dalšího nadějného plavce Komety Brno Dareka Čípa, který se čtyřikrát umístil na druhém místě dvakrát na třetím. 

Další plavci Komety startující v Kopřivnici: Jašek Marek, Matocha Marek, Šebelová Tereza, Šoková Julie, Šoková Natálie, Šrolerová Marie, Valoviková Alexandra,

Celkový medailový součet pro modrobílé barvy Komety se zastavil na číslovce 17 (7 zlatých, 7 stříbrných a 3 bronzové medaile) Ve štafetách, a to především v kraulové, se nám velice dařilo. Získali jsme zlatou a bronzovou medaili. V polohové štafetě byl bohužel náš A-tým diskvalifikován z prvního místa a tak se plavci našeho B-týmu mohli radovat ze stříbrné medaile. Kompletní přehled výsledků naleznete na našem webu kometaplavani.cz v klubové sekci.

Na závěr patří všem plavcům Kometa Brno poděkování za skvělou reprezentaci klubu a slušné chování po celou dobu.