Letní MČR juniorů 2024

Během uplynulého víkendu (24. - 26. května 2024) hostil vnitřní padesátimetrový bazén v Praze – Podolí Letní Mistrovství ČR juniorů (ročníky narození 2006 - 2009). Na vrchol juniorské sezóny se podařilo našemu klubu Kometě Brno nominovat celkem 36 plavců, počtem nominovaných plavců jsme byli největším týmem mistrovství. Se ziskem 18. cenných kovů (6x1.místo, 3x2.místo, 8x3.místo) a řadou finálových účastí jsme patřili k nejúspěšnějším týmům.

Velké poděkování zaslouží celý tým, plavci, realizační tým, ale také fanoušci, kterých dorazilo velké množství. Gratulujeme plavcům k zisku cenných kovů, k osobním rekordům, ale také k bojovným výkonům.

Hodnocení vedoucího akce:

„Všichni zúčastnění zaslouží obrovskou pochvalu, v konkurenci nejlepších juniorských plavců jsme získali řadu cenných kovů, k vidění bylo mnoho výkonů na úrovni osobních rekordů. Velkým přínosem byl vstup plavců ročník 2009 do juniorky. V týmu se podařilo vytvořit výbornou atmosféru, od prvního dne jsme vystupovali jako jeden tým, každý start našeho plavce byl podpořen hlasitým povzbuzováním Jen tak dále. Velká gratulace také patří trenérům, jmenovitě Roman Havrlant, Jakub Říha, Radek Švaňhal a Petr Vodák.“

Přehled medailistů v individuálních disciplínách:

• Lucie Netrefová – 3x1.místo (400,800 a 1500 volný způsob)
  • Eliška Veselá – 1x1.místo (200 znak)
  • Oliver Hynek – 1x1.místo (200 znak)
  • Adam Švaňhal – 1x2.místo (100 prsa), 3x3.místo (200znak, 200 a 400 polohový závod)
  • Ondřej Ščudla – 2x2.místo (100 volný způsob, 50 volný způsob)
  • Valerie Vlková - 1x3.místo (100 volný způsob)
  • Viktorie Černá – 1x3.místo (200 polohový závod)
  • Adam Rak – 1x3.místo (1500 volný způsob)
  • Šimon Winter – 1x3.místo (1500 volný způsob)

Přehled medailí v týmových soutěžích:

• 4x200 volný způsob ženy 1.místo (Valerie Vlková, Lucie Jahnová, Lucie Netrefová, Viktorie Černá)
  • 4x100 polohový závod muži 3.místo (Oliver Hynek, Adam Švaňhal, Adam Rak, Ondřej Ščudla)
  • 4x100 volný způsob ženy 2. místo (Radka Mašková, Barbora Dokoupilová, Valerie Vlková, Černá Viktorie)

Do zbývající části sezóny přejeme plavcům mnoho sil a těšíme se na další vystoupení, třeba na blížícím se seniorském Mistrovství ČR v Ústí nad Labem.