Český pohár DP - Mělice

Letošní dálkoplaveckou sezónu Českého poháru v dálkovém plavání uzavřel dvojzávod na Mělicích, když se nejdříve v sobotu 9. září 2023 uskutečnil O pohár Lídy Jelínkové (závody 1, 3, 5 a 15 km) a v neděli 10. září 2023 pak uzavřelo Superfinále v rámci závodu Podzimní rožeň (závody 3 a 5 km).

Na startu nechyběli naši dálkoplavci a opět se jim dařilo obsazovat výborná umístnění:

• 5 km 1. místo Lucie Netrefová (3. místo absolutně mezi muži i ženami), 6. Natálie Křepelková, 9. Alexandra Mašková, 11. Nikola Švandová

Zároveň tímto závodem bylo ukončeno bodování v rámci Českého poháru v dálkovém plavání pro rok 2023. Matěj Kozubek mezi muži jasně zvítězil a podobně dominantně zvítězila mezi kadetkami Lucka Netrefová. Mezi staršími žáky vybojovala dvojice Michal Raus a Jan Švanda druhé a třetí místo v celkovém bodování. V kategorii kadetů pak bodoval celkově bronzový Adam Řiháček.

V soutěži družstev bere nakonec Kometa nepopulární bramboru - 4. místo. Gratulujeme všem za předvedené výkony, díky za reprezentaci Komety Brno na otevřené vodě a speciální díky patří vedoucímu dálkového plavání Petru Bukalovi.