České Budějovice 2024

O víkendu 24. - 25. února 2024 se plavci Komety Brno (žákovské kategorie) účastnili závodů České Budějovice 2024. Do Budějovic jsme přejížděli po týdenním soustředění v Plzni, takže to bylo poměrně náročné, ale naši plavci si s tímto dobře poradili. Na závodech bylo na startu celkem 43 klubů z celé ČR a dohromady 440 plavců.

Konkurence byla v českobudějovické padesátce tedy velmi silná, ale Kometu zastupovalo 35 plavců, kteří se na tyto závody kvalifikovali. V tomto hojném počtu se nám velmi dařilo jak po stránce osobních rekordů, tak i po stránce zastoupení na stupních vítězů.

Naši plavci vyplavali dohromady 34 medailí v individuálních disciplínách - 14x zlato, 13x stříbro, 7x bronz a zadařilo se nám i ve štafetách, když na 4x50 metrů volným způsobem naše kvarteto obsadilo 2. místo. V polohové štafetě na 4×50 metrů z toho bylo po dramatickém závodě nakonec 1. místo!