Brněnský tučňáček 2023

V sobotu 21. 1. 2023 se konaly plavecké závody nejmladšího žactva Brněnský tučňáček 2023. Byl to již 23. ročník, který se uskutečnil. Opět se díky velké snaze organizátorů z plaveckého klubu Kometa Brno vše povedlo a všichni plavci i jejich trenéři byli spokojení.

V jednotlivých disciplínách soutěžilo celkem 182 dětí ve věku od 8 do 10 let. Děti přijely v doprovodu svých trenérů nebo rodičů prakticky z celé Moravy. Pro všechny závodníky, kteří přijeli, bylo připraveno velké množství cen a medailí. Pro ty nejúspěšnější v počtu medailí ještě byly připraveny poháry.

Účelem akce bylo seznámit děti s většími závody, kterých se mohou účastnit. Trpělivé vysvětlování od rozhodčích a trenérů, pokud malý plavec udělal menší chybu vůči pravidlům. Hlavním účelem je, aby co nejvíce dětí mělo šanci dostat nějakou cenu a motivovat je do další práce.

Aby bylo možné také závody uspořádat, je potřeba množství prostředků a lidských zdrojů. Chtěl bych tímto poděkovat vedení radnice MČ Brno-sever, která nám poskytla finanční dotaci na ceny pro závodníky, medaile atd. Dalším zdrojem byly klubové prostředky a v neposlední řadě i zdroje lidské. To jsou ti, bez jejichž pomoci by závody vůbec nemohly fungovat – rozhodčí a množství pomocníků z řad našich juniorských plavců – těmto všem patří velký dík

Náš klub měl tradičně nejsilnější zastoupení (55 Komeťáků na startu) a našim mladým nadějím se velmi dařilo, když tým Komety Brno vyplaval celkem 38 cenných kovů - 18x zlato, 12x stříbro a 8x bronz)