Axis Cup 2022

Uplynulý víkend byl pro naše plavce ve znamení závodů a tentokrát jsme vyrazili do Jihlavy, kde se konal další díl Českého poháru v plavání ARENA Cup. Jihlavský Axis Cup 2022 se konal v termínu 4. - 6. listopadu 2022 v krátkém pětadvacetimetrovém bazénu.

Celkem se v Jihlavě během tří dnů vystřídalo 34 našich plavců. Tentokrát nebylo pole tak nabité zahraniční konkurencí jako před třemi týdny na ČP v Plzni, ale zase to našim plavcům umožnilo vybojovat si početné finálové účasti.

V konkurenci plavců z celé ČR naši plavci dosáhli na 34 cenných kovů - z toho 14x zlato, 9x stříbro a 11. bronz. Navíc v každém finálové rozplavbě startoval nejméně jeden plavec Komety Brno. Nejvíce se tradičně dařilo našim oporám Aleně Benešové, Marice Surové, Davidovi Ludvíkovi, Karlovi Hánovi, Míše Dinkové, Tondovi Navrkalovi, Terce Juřicové, Andělce Mullerové, Dominikovi Špačkovi a Matějovi Zábojníkovi. Právě posledně jmenovaný si odskočil do Jihlavy na svůj jediný start, kde dokázal dvakrát posunout rekord závodu na 200 metrů prsa. Tímto výkonem si vyplaval druhý nejlepší bodový zisk v rámci celého Axis Cupu. Nesmíme také zapomenout na úspěšné vystoupení našich mix štafet, které pokaždé zvítězili a i naše B-týmy obsadily stupně vítězů.

Gratulujeme všem za předvedené výkony a už následující víkend nás čeká domácí závod v podobě 53. ročníku Velké ceny Brna v plavání 2022.

Děkujeme za krásné fotky: @hasilova_